ЛВ (putnik1) wrote,
ЛВ
putnik1

OŚWIADCZENIE KIEROWNICTWA DONIECKIEJ REPUBLIKI LUDOWEJ

Русский вариант здесь.
Пер. на польский cd_player

Dzisiaj, 15 kwietnia 2014 roku, młoda Doniecka Republika Ludowa uległa agresji wojskowej ze strony Ukrainy.

Kierownictwo ukraińskie, które doszło do władzy szlachem antykonstytucyjnego zbrojnego zamachu stanu, rozpętało działania wojenne na terytorium Donieckiej Republiki Ludowej z użyciem żołnierzy ukraińskich sił zbrojnych, bojowników nielegalnych uzbrojonych grup oraz pracowników zagranicznych prywatnych firm wojskowych, finansowanych przez Stany Zjednoczone .

Pod płaszczykiem fałszywych oświadczeń na temat rzekomego prowadzenia operacji antyterrorystycznych, w rzeczywistości wypowiedzono wojnę przeciwko ludu z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu wojskowego i samolotów. Poddane niebezpieczeństwu zostało życie ludności cywilnej. Według ostrzeżenia Kijowa, nie wylkluczona jest możliwość zastosowania na szeroką skalę ataków rakietowo-bombowych w miastach.

W ten sposób faszystowski reżim na Ukrainie, wspierany i finansowany przez USA i Europę Zachodnią, faktycznie rozpoczął mordowanie ludności rosyjskojęzycznej na terenie Donieckiej Republiki Ludowej.

Utworzenie Donieckiej Republiki Ludowej jest obiektywną rzeczywistośćią, w której potrzeba powstała ze względu na całkowitą utratę ukraińskiej państwowości po antykonstytucyjnym zamachu stanu, i w celu ochrony konstytucyjnych praw i wolności obywateli zamieszkujących jej terytorium.

Uświadamiając siebie jako ostatnią przeszkodę przed agresorem na drodze zniszczenia Rosji, ludzie i przywódcy Donieckiej Republiki Ludowej, dowództwo i personel wojska Południowego Wschodu oświadczają, że agresor otrzyma godny i natychmiastowy opór.

Żądamy od reakcyjnych kół USA i Europy Zachodniej, które rozwiązały ręce reżimowi kijowskiemu w wykonaniu operacji wojskowej, zatrzymać agresję i zaprzestać wspierania i finansowania nielegalnych "władz" Ukrainy.

Apelujemy do wielonarodowego ludu Federacji Rosyjskiej, do naszych rosyjskich braci, do władz Federacji Rosyjskiej i osobiście Władimira Putina z prośbą udzielić Donieckiej Republice Ludowej pomocy dyplomatycznej, humanitarnej i jeśli to możliwe, pomocy wojskowej, wystąpić gwarantem jej bezpieczeństwa, okiełznać rozpędzonych wojaków, zaprowadzić pokój oraz zapewnić przeprowadzenie pokojowego ogólnonarodowego referendum.

Prosimy wielonarodowy lud Federacji Rosyjskiej, naszych rosyjskich braci, władze Federacji Rosyjskiej i osobiście Władimira Putina o rozpatrzenie sprawy uznania Donieckiej Republiki Ludowej jako podmiotu prawa międzynarodowego
i zawarcie umowy oo współpracy politycznej, gospodarczej i wojskowej.

My, ludzie wszystkich 180 narodowości Donbasu jesteśmy Rosjanie, ludzie Rruscy.
Zostaliśmy urodzeni Rosjanami, żyjemy jako Rosjanie i w razie potrzeby gotowi umrzeć.
Bóg jest z nami i z Rosją.

Wróg będzie pokonany.
Zwycięstwo będzie nasze!


Tags: резистанс, руина
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 24 comments